![]() Ολλανδός κάνει τον γύρο της Ελλάδας, μ' έναν πρωτότυπο τρόπο... ![]() ...Ούτε με αυτοκίνητο, ούτε με μηχανή, ούτε με ποδήλατο, ούτε με τα πόδια. Αλλά με άλογο, το οποίο σέρνει ένα δωμάτιο. Στο πίσω μέρος του συρόμενου δωματίουυπάρχουν δύο σημαίες: Η ολλανδική και η ελληνική. Τον συναντήσαμε 30 περίπου χλμ. έξω από την Ηγουμενίτσα, να κατευθύνεται προς Ιωάννινα, από τον παλαιό εθνικό δρόμο. Ήταν πρωί και η ομίχλη, σκέπαζε τη διαδρομή. Αυτός, όμως, απολάμβανε το υγρό τοπίο και κυρίως τον ποταμό Καλαμά. Ήρεμος και αμέριμνος, το μόνο για το οποίο ενδιαφέρονταν ήταν η φύση. Η μοναδική ελληνική φύση, στην οποία, εμείς, δεν δίνουμε και τόση σημασία! katoci.com
0 Comments
Leave a Reply. |
Αρχεία
January 2013
|