Η Ήπειρος είναι μια από τις περιφέρειες της χώρας, χωρίς έναν εκπαιδευτή κινητικότητας- προσανατολισμού με λευκό μπαστούνι... ...
Οι άνθρωποι πρέπει να ταξιδέψουν στα μεγάλα αστικά κέντρα αφού έρθει η σειρά τους, ώστε να μάθουν χειρισμό λευκού μπαστουνιού, δεξιότητες ανεξάρτητης διαβίωσης (πως να βρίσκουμε ρούχα, να δένουμε παπούτσια, να μαγειρεύουμε, να κόβουμε τη σαλάτα κτλ). Όλα αυτά είναι σημαντικά για την αυτονομία ενός ανθρώπου, ώστε να μην εξαρτάται διαρκώς από έναν συνοδό. Η Σχολή Λάρα εκπονεί πρόγραμμα στην Ήπειρο από το 2022, ξεκινώντας από την Αρτα, ενώ το 2024 οι επισκέψεις γίνονται κυρίως στα Ιωάννινα. Σας ενδιαφέρει να συμμετέχετε; Καλέστε στο 6907897508 Η συμμετοχή είναι δωρεάν! Το 2024 αυτοί που στηρίζουν το πρόγραμμα είναι: - Συνεταιριστική Τράπεζα Ηπείρου -Grand Hotel Palladium - 90Μοίρες Βρείτε τη Χχολή Λάρα στο Facebook ΕΔΩ
0 Comments
Leave a Reply. |
ΕπικοινωνίαΤις καταγγελίες, τα παράπονα και τις απόψεις σας, μπορείτε να τα στείλετε στο email:
taneatismikrospilias24 @yahoo.gr Δημοφιλέστερα άρθρα |