Συνάντηση εργασίας με τον Δήμαρχο Αρταίων Χριστόφορο Σιαφάκα και την Αντιδήμαρχο Κοινωνικής Μέριμνας, Εθελοντισμού & Κοινωνικών Δομών κα. Αγγελική Τσώλα, είχε την Παρασκευή (17/5) ο Συντονιστής Ηπείρου της Γραμματείας Δικαιωμάτων του Παιδιού της Νέας Δημοκρατίας, Θοδωρής Σερέτης... ...
Η επίσκεψη διεξήχθη σε ιδιαίτερα ευχάριστο κλίμα. Συζητήθηκαν διεξοδικά θέματα κοινού ενδιαφέροντος και ο κ. Σερέτης ενημερώθηκε αναλυτικά για τη λειτουργία και τις συνθήκες φιλοξενίας στα δημοτικά ΚΔΑΠ και ΚΔΑΠ ΜΕΑ. Από την συνάντηση αυτή τέθηκαν οι βάσεις ενός συνεχούς γόνιμου διαλόγου πάνω σε ζητήματα που αφορούν τα Δικαιώματα του Παιδιού και την παιδική προστασία .
0 Comments
Leave a Reply. |
ΕπικοινωνίαΤις καταγγελίες, τα παράπονα και τις απόψεις σας, μπορείτε να τα στείλετε στο email:
taneatismikrospilias24 @yahoo.gr Δημοφιλέστερα άρθρα |