Για άλλη μια χρονιά το χορευτικό τμήμα του Πανηπειρωτικού Συλλόγου Πατρών, πιστό στο ραντεβού του με την παράδοση, συμμετείχε στην "πίτα του Ηπειρώτη" που έλαβε χώρα στο ΣΕΦ την Κυριακή, 25 Φεβρουαρίου, επιτελώντας χορούς από Μέτσοβο, Συρράκο, και Σαρακατσαναίων... ... Η εμπειρία μεγάλη -κυρίως για όσους/ες χορευτές/τριες συμμετείχαν για πρώτη φορά-, οι συγκινήσεις ακόμα μεγαλύτερες! Η φιλοξενία από την Πανηπειρωτική Συνομοσπονδία Ελλάδας άψογη. Και, βέβαια, μια τέτοια εκδρομή δεν θα μπορούσε να μην συνοδευτεί από ένα γλέντι με άπειρο κέφι το οποίο στήθηκε κατά την επιστροφή του χορευτικού, σε γνωστό παραλιακό κέντρο. Ο Πανηπειρωτικός Σύλλογος Πατρών συγχαίρει τους χορευτές και τις χορεύτριες, την Μαντώ Κάτσιου, υπεύθυνη των πολιτιστικών δράσεων, την Χατζηγιάννη Γεωργία για το εξαιρετικό αισθητικό αποτέλεσμα των χορευτών/τριών, καθώς και τον χοροδιδάσκαλο και πρόεδρο του Συλλόγου, Αλέξανδρο Χάιδα, για την καθοδήγηση, την ενθάρρυνση και τον εν γένει λεπτομερή συντονισμό.
Φωτογραφίες: Βασίλης Λάγιος, υπεύθυνος φωτογραφικής ομάδας ΠΣΠ
0 Comments
Leave a Reply. |
ΕπικοινωνίαΤις καταγγελίες, τα παράπονα και τις απόψεις σας, μπορείτε να τα στείλετε στο email:
taneatismikrospilias24 @yahoo.gr Δημοφιλέστερα άρθρα |