Στα πλαίσια της κοινωνικής προσφοράς του Δήμου Αρταίων και της Ελληνικής Ομοσπονδίας Καλαθοσφαίρισης παρουσία του δημάρχου Αρταίων κ. Σιαφάκα, των αντιπροσώπων της ΕΟΚ, του γενικού γραμματέα κ. Νικολόπουλου, παλαιών παικτών της Εθνικής και μέλη της Ομοσπονδίας Νικόλαος Σταυρόπουλος, Κωνσταντίνος Τσαρτσαρής, Ιωάννης Καλαμπόκης και Κωνσταντίνος Παπαδόπουλος, πραγματοποιήθηκε την Παρασκευή στα γραφεία του δήμου, εκδήλωση προς τιμήν των ΑμΕΑ του ν. Άρτας («Αγία Θεοδώρα», ΚΔΑΠ, «Αγκαλιά», Special Olympics τοπικού προγράμματος Άρτας) βραβεύοντας τα Σωματεία με αναμνηστικά της Ομοσπονδίας (φανέλες, μπαλες)... ...
Μία κίνηση από την πλευρά τους που φανερώνει την αμέριστη ευαισθησία και συμπαράστασή τους, προς τα ΑμΕΑ και τον αγώνα τους, για κοινωνικοποίηση και αναγνώριση, υποσχόμενοι ότι θα είναι πάντα δίπλα τους. Στην συνέχεια, προσκάλεσαν τα Σωματεία ΑμΕΑ στον τελικό του πρωταθλήματος Μπάσκετ Εφήβων μεταξύ Ολυμπιακού – Παναθηναϊκού που έγινε στο Τ9 στους Κωστακιούς, την Κυριακή 12 Μαΐου 2024. Ο πρόεδρος του Συλλόγου «Αγία Θεοδώρα» και τοπικός συντονιστής των Special Olympics τοπικού προγράμματος Άρτας Χαράλαμπος Μπίζας ευχαριστεί την Ομοσπονδία Μπάσκετ και τον δήμο Αρταίων για την πρόσκληση και τη στήριξή τους προς τα ΑμΕΑ.
0 Comments
Leave a Reply. |
ΕπικοινωνίαΤις καταγγελίες, τα παράπονα και τις απόψεις σας, μπορείτε να τα στείλετε στο email:
taneatismikrospilias24 @yahoo.gr Δημοφιλέστερα άρθρα |