Το Σάββατο 18 Μαϊου στις 16:30, στον κινηματογράφο "ΠΑΛΛΑΣ"... ... Ο παιδικός θίασος Σάββα Γραμμάτικα συνεχίζει την περιοδεία του με επόμενη, αγαπημένη στάση την Άρτα το Σάββατο 18 Μαΐου στις 16:30 στο Σινέ Pallas, με την παιδική παράσταση "Ο λύκος και η αλεπού" των αδελφών ΓΚΡΙΜ. Ο εγωιστής κι άπληστος λύκος απαιτεί από την αλεπού να τον υπηρετεί και να του εξασφαλίζει τα καθημερινά του γεύματα. Στις διαμαρτυρίες της αλεπούς, εκείνος γίνεται άγριος κι απειλητικός και της επιβάλλεται με τη δύναμή του. Άραγε θα μπορέσει η αλεπού να αλλάξει αυτήν την κατάσταση; Θα τη βοηθήσει η σοφή κουκουβάγια με τις συμβουλές της; Θα μπορέσει ο λύκος να νικήσει τη φύση του και να γίνει ευγενικός; Και θα καταφέρει το ισχυρό λιοντάρι να πειστεί ότι όλα τα ζώα του δάσους οφείλουν να ζουν ισότιμα; Πόσο εύκολο είναι, αλήθεια, τα δύο ζώα να υπερπηδήσουν τις διαφορές τους και να ζήσουν ειρηνικά κι ευτυχισμένα σε κλίμα αρμονίας και αγάπης; ΟΙ ΣΥΝΤΕΛΕΣΤΕΣ
Θεατρική διασκευή – Κείμενα – Σκηνοθεσία: Νίκος Παναγιωτούνης Σκηνικά – Κοστούμια – Φωτισμοί: samen production Πρωτότυπη Μουσική – Ενορχηστρώσεις: Δημήτρης Κίκλης Χορογραφίες: Μένια Ορφανίδου Παίζουν και τραγουδούν οι ηθοποιοί: Μένια Ορφανίδου, Ευθυμία Μαρκοπούλου, Σάββας Γραμμάτικας, Δημήτρης Κίκλης Σάββατο 18 Μαΐου στην Άρτα, στο ΣΙΝΕ ΠΑΛΛΑΣ για μία παράσταση στις 4:30μ.μ. Τιμές εισιτηρίων: 8 ευρώ προπώληση/9 ευρώ ταμείο Προπώληση στο ταμείο του κινηματογράφου και στο: https://www.more.com/theater/children/o-lykos-kai-i-alepou/ Τηλεφωνικές κρατήσεις και πληροφορίες στο 6947817212
0 Comments
Leave a Reply. |
ΕπικοινωνίαΤις καταγγελίες, τα παράπονα και τις απόψεις σας, μπορείτε να τα στείλετε στο email:
taneatismikrospilias24 @yahoo.gr Δημοφιλέστερα άρθρα |