Πραγματοποιήθηκε την περασμένη Πέμπτη (28/3) από τον Δήμο Αρταίων και τη Διεύθυνση Κοινωνικής Μέριμνας, Παιδείας και Πολιτισμού, στο Πνευματικό Κέντρο του Αγίου Μαξίμου Γραικού, εκδήλωση με θέμα "Παρουσίαση Κοινωνικών Δομών του Δήμου Αρταίων και Διασύνδεση με Υπηρεσίες Υγείας" ... ...
Σε μια κατάμεστη αίθουσα η Αντιδήμαρχος Κοινωνικής Μέριμνας, Εθελοντισμού και Κοινωνικών Δομών Αγγελική Τσώλα, η οποία από τη πρώτη ημέρα της εκλογής της έδειξε το στίγμα της μέσα από τις δράσεις που έχουν πραγματοποιηθεί πόσο πολύ τη ενδιαφέρει να περάσει το μήνυμα του εθελοντισμού και της προσφοράς. Η κα Αγγελική Τσώλα κατά τη διάρκεια της ομιλίας της ανακοίνωσε τις δράσεις που προγραμματίζει ο Δήμος Αρταίων. Συγκεκριμένα από την 1η Απριλίου έχουν ξεκινήσει, δωρεάν προληπτικές εξετάσεις, στο Νοσοκομείο, στο Κέντρο Υγείας Άρτας-Παλιό Νοσοκομείο, στο ΚΑΠΗ, καθώς και Πρώτων Βοηθειών στο Δημαρχείο. "Σας καλούμε όλους, δοθείσης της ευκαιρίας, να προσφέρετε ένα δώρο στον εαυτό σας ή/και στους δικούς σας ανθρώπους, συμμετέχοντας οι ίδιοι στις δράσεις μας ή ενθαρρύνοντας άλλους, δίνοντας το μήνυμα «Αγαπώ τον εαυτό μου και προλαμβάνω», τόνισε η κα Αγγελική Τσώλα ενώ δεν παρέλειψε να ευχαριστήσει "όλους όσους υποδέχτηκαν με ενθουσιασμό την ιδέα και ανταποκρίθηκαν άμεσα στο κάλεσμά μου, και ιδιαιτέρως όσους, παρακάμπτοντας τις όποιες δυσκολίες και τον φόρτο εργασίας, συνέβαλαν στο να υλοποιηθούν οι προληπτικές εξετάσεις".
0 Comments
Leave a Reply. |
ΕπικοινωνίαΤις καταγγελίες, τα παράπονα και τις απόψεις σας, μπορείτε να τα στείλετε στο email:
taneatismikrospilias24 @yahoo.gr Δημοφιλέστερα άρθρα |